idib.eu

Jan 15.02.2021

Ekstrakty roślinne

Ekstrakty roślinne są używane głównie do zmiany niepożądanych substancji lub roślin w laboratorium lub szklarni.

Ekstrakty roślinne można wytwarzać tradycyjnymi metodami lub przy użyciu różnych środków chemicznych. Rośliny mają naturalną reakcję obronną, którą sami wytwarzają. Te ekstrakty powstają w wyniku reakcji wyekstrahowanych substancji z wrażliwymi na wilgoć enzymami.

Ekstrakty roślinne można wytwarzać z jednej rośliny lub z kombinacji kilku. Do najpopularniejszych należą: mięta, lawenda, lawenda, pomarańcza, brzoskwinia.

Ekstrakty roślinne można wytwarzać na trzy sposoby: ekstrakcja gorącymi lub zimnymi płynami, ekstrakcja rozpuszczalnikiem takim jak: aceton, aceton, benzopiren, benzopiren, ekstrakcja odpowiednimi kwasami, ciepło, ekstrakcja użycie etanolu i wody.

Ekstrakt z użyciem etanolu ma również bardzo ciekawe działanie, gdyż działa relaksująco, a także służy utrwaleniu właściwości materiału roślinnego. W zależności od rodzaju wyekstrahowanej substancji stosuje się inną metodę. Metoda ekstrakcji na gorąco usuwa większość toksyn z materiału roślinnego i zamraża je w roztworach na specjalnym tłoku. Ta ekstrakcja jest najbardziej skuteczna, ale wymaga również dużo czasu, aby wydobyć wszystkie niezbędne substancje. Z kolei metoda zimnej ekstrakcji ma działanie chłodzące, ponieważ pozwala na szybką ekstrakcję silnie reaktywnej substancji, natomiast ekstrakcja metodą etanolową wymaga dużo więcej energii, ponieważ ekstrakcja jest powtarzana kroki z pompą próżniową. Ekstrakcje rozpuszczalnikami takimi jak aceton i aceton charakteryzują się wysoką aktywnością, szybką i precyzyjną ekstrakcją surowców roślinnych oraz związków etylowych i propylowych w postaci etanolu, wody i związków etylowych.

Tagi: ekstrakcji, związków, roślinnego, metoda, ekstrakty roślinne w kosmetyce, ekstrakty przypraw, ekstrakty roślinne w kosmetyce pdf, ekstraktywny,